Jak probíhá soutěž o nejsilnějšího muže světa?

Anonim

Není snadné vybrat nejsilnějšího člověka. Všichni žadatelé musí splnit různé úkoly za stejných podmínek. Pouze v tomto případě je možné porovnávat jednoho hrdinu s druhým. Každý rok se někde koncem prosince nebo začátkem ledna konají mezinárodní soutěže, které se nazývají „Nejsilnější muž světa“. Soutěže se účastní 30 nejsilnějších lidí planety z různých zemí.

nejsilnější muž na světě

Jaké jsou tyto soutěže?

Nejsilnější muž na světě musí projít více než jednou zkouškou. Ze tří desítek sportovců se do finále dostane jen deset lidí. Vybírají se následovně: koná se pět kol, v každém z nich se určí dva vítězové, kteří automaticky vstupují do finále. Dříve byly tyto soutěže nezajímavé a syrové. V dnešní době je naopak soutěž velmi populární. Pořadatelé proměnili tyto soutěže v zajímavou avzrušující show. Všichni strongmani musí projít různými soutěžemi. Článek popisuje pouze některé z nich.

1. Trakce vozidel. Všichni účastníci musí táhnout určitý druh dopravy 30 metrů. Kdo splní tento úkol rychleji, vyhrává. Obvykle jsou taženy nákladní automobily, letadla, autobusy, trolejbusy a dokonce i vlakové vozy.
  2. Dřepy s velkou zátěží na ramena. Nákladem může být auto, cihly nebo dokonce skupina lidí na plošině. Hmotnost obvykle přesahuje 400 kilogramů.
  3. Zajímavý název pro další soutěž - "Přeneste a přetáhněte". Účastníci musí posunout kotvu s řetězem na určitou vzdálenost, pak nesou stejné věci zpět. Jak správně poznamenali organizátoři soutěže, účastníci nesou náklad jedním směrem a tahají jej druhým směrem. To jsou soutěže!

Zajímavá fakta

Soutěže „Nejsilnější muž na světě“se konají od roku 1977, Spojené státy jsou považovány za jejich vlast. Největší počet medailí, konkrétně 21 (z toho 8 zlatých) patří Americe, následuje Island, dále Polsko. V roce 2008 byla otevřena Síň slávy věnovaná vícenásobným vítězům těchto her, nejčestnější místo samozřejmě získal Mariusz Pudzianowski.

fotografie nejsilnějšího muže na světě

Mariusz Pudzianowski je skutečný hrdina

Tento muž si právem zaslouží titul - "Nejsilnější muž na světě." Polák Mariusz Pudzianowski je nejznámějším vítězem těchto soutěží. Pohár získal až pětkrát, dvakrát obsadil čestné druhé místo a ještě jednouTřetí. Mariusz Pudzianowski je nepopiratelně nejsilnější muž na světě. Na fotografii je polský atlet před soutěží Duck Walk.

Zudrunas Savickas je držitelem světového rekordu

Žudrunas Savickas se narodil v Litvě. Je trojnásobným vítězem soutěže World's Strongest Man a v těchto hrách se také umístil třikrát na druhém místě. Žudrunas se osmkrát zúčastnil soutěže Arnold Strongman Classic pořádané samotným Schwarzeneggerem. V těchto soutěžích ještě nikdy neprohrál. Za všechny své úspěchy se zapsal do Guinessovy knihy rekordů.

Závěr

Nejsilnější muž na světě je tedy každoročně určován na mezinárodních soutěžích. Například aktuální mistr světa je již dvojnásobným vítězem - Američan Brian Shaw.